Neden Migazo

Neden Migazo? resmi

Neden Migazo?

Çünkü biz Migazo’da, ZEP (Zeka Eğitimi Programı) ile öğrenmeyi destekleyici eğitim materyalleri ve kutu oyunları aracılığıyla, çocukların gelişimlerine destek oluyoruz. Onlarla, yapılandırılmış bir program içerisinde hem eğleniyor hem de öğreniyoruz.

Eğer siz de çocuklarınızın kaliteli bir program ve materyallerle eğlenerek, biraz da dijitalden uzak kalarak, kendilerini geliştirmelerini istiyorsanız; arayın konuşalım program yapalım.


Ben Kimim?

Sandy Şarhon Gönlübeyaz

Ben kim miyim? Öncelikle ben bir anneyim, hem de 2 yaş farkı olan 2 erkek çocuk annesiyim. Bu arada 1980 İstanbul doğumluyum ve uzun yıllardır yabancı bir firmada yönetici asistanı olarak çalışıyorum.

Ama aslında daha da geriye dönmek gerekirse 13-14 yaşımdan beri bir kutu oyunu tutkunuyum. Bütün genç kızlığım arkadaşlarımla kutu oyunu oynayarak geçti!

Tabi annelik ve kutu oyunu sevdası bir araya gelince, bu durum zaman içerisinde, akıl ve zekâ oyunları sevdasına dönüştü. Çünkü anne olunca ister istemez çocuklara uygun oyunlar araştırırken, kendinizi o denizin içinde buluyorsunuz ve aslında o denizin bir okyanus olduğunu fark ediyorsunuz…

Ben bu oyunlar okyanusunu ve akıl ve zeka etkinliklerini çok sevdim ve bu tutkumu mesleğe dönüştürmeye karar verdim.

Çeşitli kurumlardan, Akıl ve Zeka Eğitmenliği eğitimleri alıp, Türkiye’de ve Uluslararası geçerlilikleri olan sertifikalara sahip oldum. Halen de 2. üniversite eğitimime, İstanbul Üniversitesi AUZEF’de Çocuk Gelişimi bölümünde devam ediyorum.

İşte şimdi bu heyecanım, isteğim ve sabrımla, başka çocuklarla kutu oyunları oynamak istiyorum. Başka çocuklarla akıl ve zeka oyunları oynayıp onlarla, akıl ve zekâ oyunlarını destekleyen etkinlikler yapmak istiyorum.

İşte bu yüzden Migazo’yu kurdum.

Ben Kimim? resmi